10. Розрахунок основних режимів роботи електричної мережі
Мета розрахунку електричної мережі - визначити параметри режимів, виявити можливості подальшого підвищення економічності роботи мережі та одержати необхідні дані для вирішення питань регулювання напруги.
Вихідними даними для розрахунку є схема електричних зєднань мережі, розрахункові параметри її елементів, розрахункові потужності навантаження і задане значення напруги джерела живлення.
Втрати потужності у трансформаторах:
(10.1)
(10.2)
(10.3)
де UТВ - напруга ВН трансформатора, кВ;
RТ, ХТ - відповідно активний та реактивний опори трансформатора, Ом;
Pxx, Qxx - втрати холостого ходу, активної і реактивної потужності, кВт, кВАр
Втрати потужності у лініях:
(10.4)
(10.5)
де Sл - повна потужність, що передається лінією, МВА.
Визначення зарядної потужності, що генерується лінією:
(10.6)
де l - довжина ліній, км; b0 - ємнісна (реактивна) провідність), См/км; nл - кількість ліній, шт.
Рисунок 10.1 - Схема заміщення мережі
МВАр
МВАр
МВАр
МВАр
МВАр
МВт
МВт
МВт
МВт
Знайдемо Sp1:
Sн2 = 28 + j•11,948 МВА
?Pт2= = 0,076 МВт
?Qт2 = = 1,739 МВАр
Pґт2 = Pн2 + ?Pт2
Qґт2 = Qн2 + ?Qт2
Pґт2 = 28 + 0,076 = 28,076 МВт
Qґт2 = 11,948 + 1,739 = 13,687 МВАр
Pт2 = Pґт2 + ?Pхх2
Qт2 = Qґт2 + ?Qхх2
Pт2= 28,076 + 0,086 = 28,162 МВт
Qт2= 13,687 + 0,576 = 14,263 МВАр
Pp1 = Pт2 + +
Qp1 = Qт2 - -
Pp1= 28,162 + = 28,244 МВт
Qp1= 14,683-2,683-2,057= 9,523 МВАр
Знайдемо Sр2:
Sн3 = 21 + j•8,988 МВА
?Pт3 = = 0,043 МВт
?Qт3 = = 0,979 МВАр
Pґт3 = Pн3 + ?Pт3
Qґт3 = Qн3 + ?Qт3
Pґт3 = 21 + 0,043 = 21,043 МВт
Qґт3 = 8,988 + 0,979 = 9,967 МВАр
Pт3 = Pґт3 + ?Pхx3
Qт3 = Qґт3 + ?Qхx3
Pт3= 21,043 + 0,086 = 21,129 МВт
Qт3= 9,967 + 0,576 = 10,543 МВАр
Pp2 = Pт3 + +
Qp2 = Qт3 - -
Pp2= 21,129 + = 21,211 МВт
Qp2= 10,543-2,057-2,683= 5,803 МВАр
Знайдемо Sр3:
Sн4 = 15 + j•6,42 МВА
?Pнн = = 0,019 МВт
?Qнн = = 0,916 МВАр
Pнн = Pн4 + ?Pнн
Qнн = Qн4 + ?Qнн
Pнн = 15 + 0,019 = 15,019 МВт
Qнн = 6,42 + 0,916 = 7,336 МВАр
Sн5 = 9 + j•3,852 МВА
?Pт5 = = 0,029 МВт
?Qт5 = = 0,504 МВАр
P?т5 = Pн5 + ?Pт5
Q?т5 = Qн5 + ?Qт5
P?т5 = 9 + 0,029 = 9,029 МВт
Q?т5 = 3,852 + 0,504 = 4,356 МВАр
Pґт5 = P?т5 + ?Pхx5
Qґт3 = Q?т5 + ?Qхx5
Pґт5= 9,029 + 0,056 = 9,085 МВт
Qґт5= 4,356 + 0,14 = 4,496 МВАр
Pт5 = Pґт5
Q т5 = Qт5 -
Pт5 = 9,085 МВт
Q т5 = 4,496 - 0,335 = 4,161 МВАр
?Pл45 = = 0,035 МВт
?Qл45 = = 0,038 МВАр
Pл45 = Pт5 + ?Pл45
Qл45 = Qт5 + ?Qл45 -
Pл45= 9,085 + 0,035 = 9,12 МВт
Qл45= 4,161 + 0,038 - 0,335= 3,864 МВАр
?Pcн = = 0,003 МВт
?Qcн = 0 МВАр
Pсн = Pл45 + ?Pсн
Qсн = Qл45
Pсн = 9,12 + 0,003 = 9,123 МВт
Qсн = 3,864 МВАр
P?вн = Pнн + Pсн
Q?вн = Qнн + Qсн
P?вн = 9,123 + 15,019 = 24,142 МВт
Q?вн = 3,864 + 7,336 = 11,2 МВАр
?Pвн = = 0,025 МВт
?Qвн = = 1,326 МВАр
Pґвн = P?вн + ?Pвн
Qґвн = Q?вн + ?Qвн
Pґвн = 24,142 + 0,025 = 24,167 МВт
Qґвн = 11,2 + 1,326 = 12,526 МВАр
Pвн = Pґвн + ?Pхх2
Qвн = Qґвн + ?Qхх2
Pвн = 24,167 + 0,064 = 24,231 МВт
Qвн = 12,526 + 0,384 = 12,91 МВАр
Pp3 = Pвн + +
Qp3 = Qвн - -
Pp3= 24,231 + = 24,355 МВт
Qp3 = 12,91-2,683-4,472= 5,755 МВАр
При визначенні потокорозподілу потужностей на першому етапі розрахунку не враховують втрати потужності в мережі. При цьому у загальному випадку при n вузлах навантаження лінії потоки потужності на головних ділянках визначаються за формулами:
SA = (10.7)
SВ = (10.8)
де Si - розрахункові потужності вузлів контура, ZАi, ZBi - сума спряжених опорів ліній від вузлів А і В відповідно до і-го пункту мережі, ZАВ - сума спряжених опорів ліній контура.
Рисунок 10.2 - Розрахункова схема простої замкнутої мережі
Опори ліній:
Ом
Ом
Ом
Ом
Ом
Ом
Ом
Ом
Перевіримо:
73,81+j21,081=73,81+j21,081
МВА
МВА
Рисунок 5.2 - Розрахункова схема мережі
МВт
МВАр
МВт
МВАр
МВт
МВАр
МВт
МВАр
МВт
МВАр
МВт
МВАр
МВт
МВАр
МВт
МВАр
МВт
МВАр
МВт
МВАр
МВт
МВАр
МВт
МВАр
МВт
МВАр
Розрахунок напруг виконують методом послідовних наближень, який передбачає розвязування задачі до тих пір, поки результати наступних наближень не будуть з заданою точністю відрізнятися від результатів попередніх.
Рівні напруг на шинах підстанції:
(10.9)
(10.10)
де Uі - напруга на шинах джерела живлення у максимальному режимі
кВ
= 242,23 кВ
кВ
= 241,8 кВ
кВ
= 242,23 кВ
кВ
кВ
кВ
кВ
= 124,31 кВ
кВ
- Вступ
- 1. Стисла характеристика району та споживачів
- 2. Вибір схеми електричної мережі
- 3. Приблизне визначення потоків потужності
- 4. Вибір номінальної напруги лінії мережі
- 5. Вибір перерізів проводів повітряних ліній
- 6. Попереднє порівняння варіантів схем мережі
- 7. Баланс реактивної потужності в мережі
- 8. Вибір трансформаторів
- 9. Техніко-економічне порівняння варіантів
- 10. Розрахунок основних режимів роботи електричної мережі
- 11. Регулювання напруги на підстанціях споживачів
- 12. Розробка головної схеми підстанції
- 13. Основні техніко-економічні показники мережі
- Висновки
- Показатели стоимости ору 35-220 кВ
- 7.2.4 Електрична мережа з компенсацією ємнісних струмів витоку
- 21. Упрощенные схемы ру 35-220 кВ.
- 1. Класифікація електричних мереж напругою 0,38 … 110 кВ
- Автоматизовані системи диспетчерського управління мережами 220-750 кВ
- Закрытые распределительные устройства 35—220 кВ
- 8.1.4 Конструкции закрытых ру 35-220 кВ
- 1.Класифікація електричних мереж
- 1.8.3. Грозозащита подстанций на напряжение 35–220 кВ